erkel PO – İstridye Mantarı

Pleurotus ostreatus, pleurotus mantarlarının en çok bilineni ve son yıllarda Türkiye’de yetiştiriciliği gittikçe yaygınlaşan türüdür. İstiridye Mantarı (Kayın Mantarı veya Kavak mantarı) olarak bilinir.

Şapkası orta büyüklüktedir. Düşük sıcaklıklarda daha kalın ve büyük olmaktadır. Şapka
rengi düşük sıcaklıkta (8-12 ºC) koyu gri-koyu kahve ; yüksek sıcaklıkta (16-18 ºC) açık gri-açık kahvedir.

Sapı havalandırmaya bağlı olarak küçülebilir, şapkanın ortasında değildir.

Yüksek verimli ve kaliteli bir çeşittir.

Genel olarak yetiştirme şartlarına oldukça toleranslıdır.

En iyi kalite ve renk 15 ºC sıcaklıkta yetiştirildiğinde elde edilir.

Kompost ağırlığının % 2-% 5 i oranında misel kullanılmalıdır.

MİSEL:

erkel PO –İstiridye Mantarı misellerimiz (2x 9 kg özel filtreli torba) 18 kg koliler halinde satışa sunulmaktadır.

Kütükte yetiştiricilik için Dübel misel üretimimiz de bulunmaktadır; dübel misellerimiz 500 adet içeren torbalar halinde satışa sunulmaktadır. Dübel miseller sipariş üzerine hazırlanmaktadır.

KOMPOST:

erkel PO-İstiridye mantarı kompostlarımız 10 kg lık torbalar halinde, KULUÇKA DÖNEMİNİ TAMAMLAMIŞ (sarmış) olarak satılmaktadır. Siparişinizi kesinleştirmenizden sonra hazırlanır ve 20-25 gün sonra teslim edilir.

TAZE MANTAR:

İstiridye mantarı satışlarımız 400 gr paketler ve kasalarda dökme olarak satışa sunulmaktadır. Talep olması halinde farklı boyutta paket hazırlanabilir.

KURUTULMUŞ MANTAR:

Özenle seçilen İstiridye mantarları, hijyenik koşullarda, kapalı sistem kurutma dolaplarında; vitamin, mineral ve aromasına zarar vermeden kurutulur. Hiç bir katkı maddesi ilave edilmeden satışa sunulur. İhtiyaç ve/veya siparişe göre parça, granül veya özel değirmenlerde öğütülmüş toz halinde ; istenen miktarlarda paketlenerek tüketiciye ulaştırılır.

İstiridye mantarı yetiştiriciliği ile ilgili tesis planlaması, tesis kurulumu, makina ve ekipman temini konusunda detaylı bilgi ; misel, kompost , taze mantar ve kurutulmuş mantar ihtiyaçlarınız için bize ulaşın…

 

Mantar Yetiştiriciliği Hakkında Her Türlü Konuda Bize Ulaşın: