erkel PC – Citrino Kayın Mantarı

Pleurotus citrinopileatus, Sarı İstiridye veya altın İstiridye olarak da bilinen Sitrino Kayın mantarının, şapkası oldukça kırılgan yapıda, orta büyüklükte ve altın sarısı renktedir, lamelleri beyazdır. Sapı genellikle liflidir.

15-25 ºC arası sıcaklıkta şapka verir. 20-25 ºC arasında kalite değişmeden yetiştirilebilir. Bu nedenle yazlık çeşit olarak değerlendirilir.

Yetiştirme şartlarına karşı toleranslı olduğu için bütün yıl boyunca yetiştirilebilir.

Kompost ağırlığının % 2-%5’i oranında misel kullanılmalıdır.

Yazın tohumlamadan 12 gün sonra taslaklar oluşmaya başlar.

Birinci flaşta % 50-60 verim alınabilir.

15-25 ºC arası sıcaklıkta yetişebilmesine karşın,şapka için ideal sıcaklık 16-20 ºC arasıdır. Bu sıcaklığın üstünde kalite ve şapka etkilenir.

Düşük sıcaklıklarda yüksek kaliteli mantar verir fakat verim düşer.

MİSEL:

erkel PC –Sitrino Kayın Mantarı misellerimiz (2x 9 kg özel filtreli torba) 18 kg koliler halinde satışa sunulmaktadır. Kütükte yetiştiricilik için Dübel misel üretimimiz de bulunmaktadır; dübel misellerimiz 500 adet içeren torbalar halinde satışa sunulmaktadır.

erkel PC misellerimiz sipariş üzerine hazırlanmaktadır.

KOMPOST:

erkel PC-İstiridye mantarı kompostlarımız 10 kg lık torbalar halinde, KULUÇKA DÖNEMİNİ TAMAMLAMIŞ (sarmış) olarak satılmaktadır. Siparişinizi kesinleştirmenizden sonra hazırlanır ve 20-25 gün sonra teslim edilir.

Sitrino Kayın mantarı yetiştiriciliği ile ilgili tesis planlaması, tesis kurulumu, makina ve ekipman temini konusunda detaylı bilgi ; misel ve kompost ihtiyaçlarınız için bize ulaşın…

Mantar Yetiştiriciliği Hakkında Her Türlü Konuda Bize Ulaşın: